0 Comments

Bitcoin zamknął ponad 20.000 dolarów w środę, po raz pierwszy w życiu, tak jak Rezerwa Federalna zdecydowała się zachować swój program dovish na nadchodzące lata.

Te dwa wydarzenia ponownie potwierdziły rosnącą zależność kryptońskiej waluty od warunków makroekonomicznych, która decyduje o jej tendencjach rynkowych.

KARMIONE WPŁYWAMI NA BITCOIN

Kurs wymiany BTC/USD wzrósł do 20.000 USD przed zakończeniem spotkania Fed, co wskazuje na oczekiwanie traderów, że bank centralny rozszerzy swój program zakupu aktywów w warunkach niemal zerowego oprocentowania kredytów. Później, po spełnieniu się ich oczekiwań, para przedłużyła swój rajd do poziomu znacznie powyżej 22 000 USD.

Fed Chairman Jerome Powell powstrzymał się od wzmocnienia swojego programu zakupu obligacji, ale wprowadził wskazówki, aby utrzymać go w nienaruszonym stanie przez dłuższy okres czasu. Zauważył, że Federalny Komitet Otwartego Rynku będzie kontynuował zakup długu o wartości 120 miliardów dolarów miesięcznie, dopóki nie osiągnie maksymalnego zatrudnienia i trwałej inflacji powyżej 2 procent.

Pan Powell powiedział również, że jego biuro podejmie dodatkowe środki, w tym w razie potrzeby zmieni skład kupujących obligacje na dłuższy termin zapadalności. Ograniczyło to również możliwości zwężeń w nadchodzących sesjach miesięcznych.

Posunięcie to pokazało nieco pogarszającą się krótkoterminową perspektywę w gospodarce Stanów Zjednoczonych, zapewniając inwestorom wszelkie wskazówki, aby mogli oni przenieść swój kapitał do postrzeganych jako bezpieczne przystanie, z korzyścią dla Bitcoin.

NIE BUBLIKA

Silne posunięcie Bitcoina, przekraczające 22 000 dolarów, otrzymało dalszy impuls dzięki rosnącej instytucjonalizacji. W środę, krypto waluta benchmarkowa utorowała drogę do bilansów brytyjskiej firmy inwestycyjnej Ruffer Investment Management. W swoich rezerwach ujawnili oni około 744 mln dolarów BTC.

Wiadomość ta była kolejnym wydarzeniem, w którym duża korporacja lub inwestor weszli do Bitcoinu wbrew obawom o inflację. Wcześniej menedżerowie funduszy hedgingowych Paul Tudor Jones i Stanley Druckenmiller, ubezpieczyciele Behemoth Massachusetts Mutual Life Insurance Co. oraz firmy takie jak MicroStrategy i Square inwestowały w kryptokurrency benchmarku.

Perspektywy Fedu dają firmom więcej powodów, aby część swojego portfela przeznaczyć na Bitcoin, przede wszystkim dlatego, że młode aktywa kwestionują bezpieczne status quo rządzące złotem. W swoim ostatnim wywiadzie z Bloombergiem, Scott Minerd, CEO Guggenheim Partners, powiedział, że cena Bitcoin może osiągnąć 400.000 dolarów, jeśli inwestorzy zaczną domagać się jej w stosunku do swoich pozycji metali szlachetnych.

„Bitcoin ma wiele atrybutów złota i jednocześnie ma niezwykłą wartość w zakresie transakcji“, wyjaśnił.

W tym roku cena Bitcoin wzrosła o około 204 procent.

Author

info@speakeasy-bar.com